Plazhi i Tales pa sherbim ambulator!

Written by on 18/05/2018

Plazhi i Tales pa sherbim ambulator!

Mungesa e sherbimit ambulator shoqeron prej vitesh banoret dhe pushuesit ne plazhin e Tales pasi urgjenca  eshte larg nga plazhi dhe ky sherbim eshte marre nga spitali i Lezhes qe ndodhet 25 kilometra larg bregdetit. Pushuesit thone se mungesa e sherbimit ambulator gjate sezonit turistik eshte nje problem. Nderkohe Drejtoria Rajonale e Shendetesise ne Lezhe ka theksuar se rasti eshte ne vleresim e sherbimi do te garantohet gjate veres. Ne stinen e veres, ne Tale dhjetefishohet numri i rezidenteve ditore, e kjo do te thote me shume paciente qe mund te kerkojne sherbim ambulator.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist