Pezullohet perkohesisht trafiku ajror ne Belgjike

Written by on 20/07/2018

Pezullohet perkohesisht trafiku ajror ne Belgjike

Trafiku ajror ne Belgjike eshte pezulluar perkohesisht pasi ka deshtuar sistemi i perpunimit te te dhenave te fluturimit. Njoftimin e ka dhene kontrolluesi i trafikut ajror, Belgocontrol. Per nje moment, sistemi nuk ka arritur te gjurmoje avionin ne territorin e Belgjikes. Per kete arsye, Belgocontrol ka vendosur te marre nje mase sigurie. nKontrolluesi nuk gjente destinacionin dhe shpejtesine e avionave ne fluturim. 6 aeroporte belge jane prekur nga ky problem qe pritet te normalizohet gjate dites.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist