Përmbytet në Itali një prej atraksioneve më të njohura turistike!

Written by on 06/08/2021

Italia  po përballet me shira të dendur, përmbytje, përrenj balte dhe rrëshqitje toke në disa nga rajonet e saj veriore. Konkretisht në Lombardi, vendasit u përballën me rritjen e nivelit të ujit dhe vërshime balte. Përgjatë vijës bregdetare të Liqenit Como, uji doli jashtë brigjeve duke përmbytur rrugët e Como-s.

Mësohet se rreth  1.000 punonjës shpëtimi janë caktuar në zonat e prekura nga përmbytjet, sikurse edhe në Tirolin Jugor./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist