Përkeqësohen shifrat, Estoninë e pret një mars dhe prill i zymtë!

Written by on 19/02/2021

Estonia do të përballet me një mars dhe prill të zymtë. Infeksionet prej Covid-19 po vazhdojnë të rriten konsiderueshëm dhe për këtë arsye vendi ka vendosur kufizime të reja. Hotelet, teatrot, kinematë, sallat e koncerteve dhe kishat do të qendrojnë të hapura, por vetëm me 50% të kapacitetit.

Image result for estonia city

Saunat, llixhat dhe pishinat do të vazhdojnë të qendrojnë të mbyllura, ndërkohë që në aktivitetet në natyrë nuk do të lejohen më shumë se 250 persona./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist