Përfundon ndriçimi i Kalasë/ “Zhvillim pozitiv për Krujën turistike”!

Written by on 09/03/2021

Në Kalanë e Krujës ka përfunduar restaurimi prej dëmeve të tërmetit në 26 nëntor të 2019, por edhe ndriçimi artistik i saj.

“Rilindja e Kalasë së Skënderbeut pas restaurimeve dhe ndriçimit artistik, një tjetër zhvillim pozitiv për Krujën turistike”, shkruan kryeministri Rama krahas videos që ka shpërndarë në Facebook.

 

Rama publikon videon: Si duket Kalaja e Krujës natën me ndriçimin artistik  - Shqiptarja.com

Më herët, projekti i ndriçimit ka përfunduar edhe tek Kalaja e Shkodrës dhe Beratit. Strategjia synon të tërheqë turistë vendas dhe të huaj edhe gjatë orëve të mbrëmjes./radiotravel.al  


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist