Perfitimet e pafundme qe marrim nga buzeqeshja!

Written by on 24/04/2018

 Perfitimet e pafundme qe marrim nga buzeqeshja!

Njerezit sot jane teper te angazhuar. Ndonjehere madje nuk kane kohe per t’u ulur dhe per te menduar rreth gjerave me te rendesishme sesa puna.Madje padashur harrojne te bejne edhe gjene me te rendesishme: Te qeshin! E qeshura ka shume perfitime shendetesore. Ajo eshte e mire per te gjithe ne, sepse zvogelon dhimbjen, rrit energjine, forcon sistemin imunitar dhe na mbron nga efekti i keq i stresit te perditshem. Mbi te gjitha, ajo eshte e lire, zbavitese dhe e lehte.Nese qeshni çdo dite, do te forconi imunitetin, do te ulni hormonet e stresit si dhe do te relaksoni muskujt, ulni rreziqet e prekjes nga semundjet e zemres, si dhe do te ndjeni me pak dhimbje.Edhe shendeti juaj mendor do t’ju jete mirenjohes nese filloni te qeshni me shume. Me pak ankth dhe frike, me pak stres.Marredheniet sociale gjithashtu do te forcohen me shume dhe mundesite per te krijuar konflikte do te reduktohen ndjeshem.Te gjitha keto te mira shendetesore nuk kushtojne, duhet vetem te buzeqeshni!


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist