Per tre ore , dhjetra lekundje termeti ne vend

Written by on 04/07/2018

Per tre ore , dhjetra lekundje termeti ne vend

 

Ne harkun kohor te gati tre oreve, jane shenuar dhjetra lekundje sizmike ne vendin tone. Me i forti eshte shenuar ne oren 11:01 me epiqender  Gjirin e Lalezit me magnitude 5.1 balle dhe qe eshte ndjere ne disa qytete. Me pas termetet kane qene ne nivele me te ulta, duke variuar nga 4.3-2.7 balle. Te dhenat jane publikuar nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit qe ka theksuar se lekundjet pasuese jane thuajse te pandjeshme dhe jane tipike pas nje termeti te fuqishem. Lekundje te tjera mund te ndjehen edhe ne oret ne vazhdim.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist