Për të shpëtuar turizmin, Tajlanda heq karantinën për disa vizitorë!

Written by on 16/10/2021

Tajlanda miratoi një plan ku i jepet fund karantinës për udhëtarët e vaksinuar nga disa vende, si një përpjekje për të ringjallur sektorin e turizmit të ndodhur në vështirësi para sezonit të festave të fundvitit. Kështu duke filluar nga 1 nëntori, udhëtarët nga SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Kina, Gjermania dhe Singapori do të përjashtohen nga karantina.

Më shumë se një e treta e popullsisë në Tajlandë kanë marrë dy doza të vaksinës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist