Për një sezon turistik normal/Kroacia drejt heqjes së kufizimeve!

Written by on 22/06/2021

Listës së vendeve që po lehtësojnë masat në prag të sezonit turistik i është shtuar edhe Kroacia. Nga 1 korriku nuk do të ketë më kufizime për tubimet publike, përfshirë festivalet, koncertet dhe tubimet në natyrë, por vetëm nëse njerëzit kanë një pasaportë Covid, që vërteton se personi është vaksinuar ose testuar negativisht për koronavirus 72 orë para eventit.

Për të gjithë turistët që duan të hyjnë në Kroaci kërkohet me detyrim vaksinimi./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background