PE miraton raportin per hapjen e negociatave te pranimit te Shqiperise ne BE!

Written by on 29/11/2018

Parlamenti Europian miratoi me 459 vota raportin e eurodeputetit dhe raportuesit per Shqiperine, Knut Fleckenstein, per hapjen e negociatave te pranimit te Shqiperise ne BE, ne qershor 2019. Negociatat per anetaresim duhet te hapen ne njohje te perpjekjeve reformuese te bera nga Shqiperia, ne qershor 2019. Edhe ndersa uroi shqiptaret per Festen e Pavaresise, eurodeputeti dhe raportuesi per Shqiperine, Knut Fleckenstein deklaroi se do te nxiste Parlamentin Europian per fillimin e negociatave te BE-se me Shqiperine ne qershorin e ardhshem.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist