Pavarësisht përmbytjeve, Gjermania vendos Greqinë dhe Holandën në listën e kuqe!

Written by on 19/07/2021

Gjermania ka klasifikuar Holandën dhe Greqinë si zona të rrezikshme për shkak të rritjes së ndjeshme të infektimeve me variantin Delta. Si rrjedhojë, të gjitha agjensitë bëjnë thirrje që qytetarët gjermanë të shmangin udhëtimet turistike të panevojshme veçanërisht drejt këtyre dy destinacioneve.

Në të kundërt, të gjithë gjermanët  që kthehen në vend nga Greqia dhe Holanda do të duhet të tregojnë një rezultat negativ të testit të koronavirusit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist