Pavarësisht Covid-19, kjo linjë ajore ia doli të renditet e para!

Written by on 22/03/2021

Industria e linjave ajrore është një nga industritë më të goditura nga pandemia e COVID-19. Trafiku i udhëtarëve ajrorë ra nga nivelet historike ndërsa vendet mbyllin kufijtë në një përpjekje për të mbrojtur qytetarët e tyre nga pandemia. Sipas të dhënave, Delta Airline një nga kompanitë më të mëdha ajrore në SH.B.A. renditet si e para, duke mbajtur aktive rreth 72 miliardë dollarë deri në shkurt 2021.

Delta cuts flights by 40%, halts Europe service, grounds 300 airplanes -  FreightWaves

Dy konkurrentët e saj kryesorë  “American Airlines” dhe “United Airlines” janë përkatësisht të dytët dhe të tretët në listë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background