Pasi i pushuan nga puna, linjat ajrore po fillojnë të rekrutojnë sërish staf

Written by on 01/06/2021

Ndërsa  udhëtimet fillojnë të rikuperohen ngadalë, Qatar Airways ka filluar edhe një herë procesin e zgjerimit të stafit.  Linja ajrore tashmë po rekruton pilotët dhe ekuipazhin e kabinës duke u dhënë përparësi atyre që janë pushuar nga puna për shkak të pandemisë. Viti i kaluar ka qenë i vështirë për kompanitë ajrore globalisht dhe Katari nuk ka bërë përjashtim.

 

Pavarësisht fluturimeve që nuk u ndalën as në pandemi, linja ajrore u detyrua të reduktonte  një numër të konsiderueshëm të punonjësve./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background