Pashket sjellin rekord turistesh ne Sardenja!

Written by on 29/03/2018

Pashket sjellin rekord turistesh ne Sardenja!

 

Aktivitetet qe kane nisur per festimin e Pashkeve ne Itali kane sjelle rekord vizitoresh per disa destinacione. Vec qyteteve tipike si Roma, Venecia dhe Milano, sukses kete periudhe ne turizem po shenon edhe Sardenja. Edhe pse e njohur kryesisht si destinacion per sezonin veror, aeroporti i Olbias pret nje fluks prej 33 mije pasagjeresh nga disa e sotme deri me 3 prill. Ky eshte dhe harku kohor i aktiviteteve festive te Pashkeve Katolike ne shtetin fqinj. Ne teresi rajoni jugor i Costa Smeralda ne Itali kete vit ka pare rritje te numrit te pasagjereve me 15%.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist