Pasaportat e vaksinave, çelësi për rifillimin e udhëtimeve në Spanjë!

Written by on 26/02/2021

Spanja, Shtetet e Bashkuara dhe Singapori janë ndër destinacionet me të cilat Sekretari i Transportit në Britani, Grant Shapps është në bisedime mbi marrëveshjet ndërkombëtare të udhëtimit. Ai u shpreh se qeveria po bën diskutime të vazhdueshme me vendet e tjera në lidhje me pasaportat e vaksinave, të cilat po konsiderohen si mënyra për të hapur udhëtimet.

Grant Shapps quits amid Tory bullying claims - BBC News

Nga ana tjetër Spanja është shprehur se do të krijojë vetë planin për rihapjen e turizmit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist