Pas Notre Damit nje tjeter katedrale rrezikohet nga zjarri!

Written by on 18/04/2019

Një 37 vjeçar me probleme psiqike tentoi t’i vërë flakën katedrales së Shën Patrikut në New York por fatmirësisht është ndaluar para se të mund të kryente aktin.   Ai  kishte me vete dy bidona benzinë kur rojet e katedrales e ndaluan, ndërkohë që po hynte në derën kryesore. Policëve u ka thënë se kishte mbetur pa karburant për makinën dhe për këtë arsye kishte mbushur bidonët. Pas zjarrit të Notre –Dame në Paris, shumë katedrale në botë kanë intensifikuar kontrollet (edhe pse në rastin francez është thuajse e sigurtë se ishte një aksident.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist