Pas ndriçimit, Kalaja e Rozafës vizitohet shumë edhe në mbrëmje!

Written by on 29/09/2021

Pas ndriçimit të saj Kalaja e Rozafës në Shkodër është kthyer në një atraksion turistik për turistët vendas dhe të huaj edhe në mbrëmje. Në kuadër të “Muajit të Trashëgimisë” Ministrja e Kulturës, Elva Margariti veçoi ndriçimin e kalasë së Rozafës, i cili u bë i mundur nga Ministria e Kulturës.

Ky projekt parashikon investimin në 14 kala, mes tyre edhe në atë të Shkodrës, ku janë ndriçuar ambientet e brendshme dhe të jashtme të kalasë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background