Pas më shumë se një viti, Turqia heq përfundimisht orën policore!

Written by on 02/07/2021

Turqia ka hequr pas më shumë se një viti orën policore të mbrëmjes, atë të fundjavës si dhe të gjitha kufizimet për udhëtimet ndërqytetase. Zyrat mund të funksionojnë normalisht, kurse kinematë dhe teatrot mund të mirëpresin sërish publik. Janë hequr gjithashtu kufizimet në numrin e klientëve në restorante brenda edhe jashtë.

Rreth 40% e popullsisë në Turqi ka marrë një dozë të vaksinës ndërsa rezulton se shifrat e infektimeve po bien ndjeshëm./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist