Pas Brexit, universitetet humbasin miliona euro nga studentët e larguar

Written by on 20/03/2021

Universitetet në Mbretërinë e Bashkuar mund të humbasin 62.5 milion euro në vit nga tarifat e shkollimit pas largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian.

Erasmus after Brexit: Brexit uncertainty sparks unease among Erasmus  students planning to study in UK | News | EL PAÍS in English

Për shkak të rregullave të reja, studentët e huaj do të humbasin shtëpinë, të drejtën për kredinë studentore britanike dhe do të përballen me të njëjtat kufizime si studentët e tjerë ndërkombëtarë, përfshirë të drejtën për të punuar pas studimeve./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background