Pas 8 vitesh errësirë, Kalasë së Rozafës i rikthehet ndriçimi!

Written by on 22/02/2021

Projekti për ndriçimin e kalasë së Shkodës në ambientet e brendshme dhe të jashtme është tashmë i përfunduar. Ndriçimi i kalasë u mundësua nga Ministria e Kulturës e cila ndër të tjerash parashikon investimin edhe në 14 kala të tjera.

Image result for kalaja e rozafes ndricimi

Ndriçimi do ta kthejë kalanë e Rozafatit në një atraksion turistik, të vizitueshëm për turistët vendas dhe të huaj edhe përgjatë mbrëmjes./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist