Pas 10 vitesh treni i pare kalon kufirin mes dy Koreve!

Written by on 01/12/2018

Per here te pare ne me shume se nje dekade, nje tren ka udhetuar nga Koreja e Jugut pergjate kufirit per ne Korene e Veriut.Ne bord ishin te pranishem nje ekip ekspertesh te Korese se Jugut qe shqyrtojne menyrat per te ndihmuar Korene e Veriut te modernizoje rrjetin e saj hekurudhor.Te dy Korete kane bere perparim te rendesishem ne permiresimin e marredhenieve te tyre gjate ketij viti.Shpresa eshte se me ne fund do te behet me e lehte per te udhetuar dhe per te tregtuar ne te gjithe kufirin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist