Parku arkeologjik i Orikut, nje atraksion per turistet kete sezon!

Written by on 11/06/2018

Hapja zyrtare e sezonit turistik ne fillim te muajit maj, eshte shoqeruar me nje interesim te madh te vizitoreve vendas dhe te huaj, per te pare parkun arkeologjik te Orikut.Ne harkun kohor te rreth dy muajve, kete park arkeologjik kane zgjedhur ta vizitojne rreth nje mije vizitore, ku perfshihen grupe te organizuara vizitoresh, vizitore individuale, familjare, nxenes shkollash dhe grupe studentesh.Ky park u ofron turisteve jo vetem vlerat historike dhe arkeologjike, por edhe peizazhin e mrekullueshem dhe plot kontraste mes lagunes, detit dhe gadishullit te Karaburunit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist