Parashikimi i Motit, E Hënë 27 Maj  2019

Written by on 27/05/2019

‘Parashikimi i Motit, E Hënë 27 Maj  2019

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet  nga një shtjellë ciklonike e cila po jep imapkt edhe në territorin e Shqipërisë  duke mbajtur mot me rreshje shiu. 

Fillimi i javës dt 27 Maj 2019 moti do të jetë me vranësira të mesatare  deri të dendura dhe  rreshje shiu në të gjithë vendin me intesitet mesatar. Erdo të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. 
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   10/22°

Zonat e  ulëta  14/27°C

Zonat  bregdetare 16/26°C


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist