Paraqiti Macronin si Hitleri, paditet autori i bill-boardit në Francë

Written by on 29/07/2021

Presidenti francez Emmanuel Macron ka paditur autorin e bill-boardit i cili e paraqiste atë si Adolf Hitler, në shenjë proteste kundër masave anti-COVID. Posteri ofendues portretizon Macron me uniformën e udhëheqësit nazist Hitler dhe me mustaqe. Në mesazh shkruhej: “Binduni, vaksinohuni”. Menjëherë pas padisë ka reaguar autori duke thënë:

“ Pra, në tokën e Macronit mund të tallesh me profetin dhe kjo është satirë, por të bësh presidentin të duket si diktator është blasfemi,” tha ai. /radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background