Para per te shpenzuar? Italia, destinacioni kryesor per blerjet e luksit.

Written by on 30/03/2018

Para per te shpenzuar? Italia, destinacioni kryesor per blerjet e luksit.

 

Turistet jashte Europes zgjedhin Italine, si destinacionin e tyre te preferuar per shoping. Te dhenat e fundit te Premier Tax Free tregon se kur vjen puna tek blerjet e luksit turistet amerikane dhe aziatike kane tre qytete europiane te preferuara dhe te treja ne Itali. Ato jane Roma, Firence dhe Milano. Kinezet , ruset dhe amerikanet jane turistet qe shpenzojne me shume ne Europe me mesatarisht 1000 euro per person

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist