Papua Guinea e Re ndalon per nje muaj Facebook-un!

Written by on 31/05/2018

Qeveria ne Guinene e Re Papua, nepermjet nje eksperimenti, do te mbylle rrjetin social Facebook per nje muaj. Objektivi i qerverise eshte te kuptoje efektin e lajmeve te rreme mbi popullaten, pas nje vendimi te tille. Sipas qeverise se Guinese kjo kohe do te lejoje autoritetet te marrin informacione dhe te identifikojne njerez qe fshihen pas profileve falso, perdorues te rrjetit te cilet ngarkojne materiale me natyre seksuale te ndaluara per minorenet si dhe informacione false, qe do te filtrohen. Guinea e Re Papua ka nje popullsi prej tete milione banoresh.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist