Pakistanezi rrëmben vëmendjen e forcave ajrore, ndërton aeroplanin e veçantë!

Written by on 08/05/2019

Një shitës kokoshkash në Pakistan , ka arritur të ndërtojë një aeroplan duke përdorur pjesë nga një triçikël dhe vlera e mjetit ka kapur shifrën e 500 funteve. 32 vjeçari, ka thënë se e kishte mësuar se si ta ndërtonte mjetin duke parë dokumentarë dhe duke lexuar manuale në internet. “Vepra e tij e artit”, ka tërhequr edhe vëmendjen e kompanive ajrore të cilat e kanë vizituar dhe i kanë dhënë dhe një çertifikatë pune. Pas dy vitesh punë , ai e ka testuar mjetin fluturues në shkurt të këtij viti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist