Omani, nje destinacion ne zhvillim per turizmin

Written by on 21/04/2018

Omani, nje destinacion ne zhvillim per turizmin

Ministria e Turizmit e Omanit, njoftoi kohet e fundit nje plan qe do ta bente industrine e turizmit nje burim te madh te ardhurash per vendin, deri ne vitin 2040. Plani parashikon krijimin e 80,000 dhomave, ne forme hotelesh, shtepish pushimi dhe ambientesh te integruara te turizmit, ne te gjithe vendin. Markat luksoze si Hotelet Anantara, te cilat tashme kane hapur dy resorte atje, jane duke pretenduar se kultura e vendit dhe topografia unike jane nje barazim i madh per udhetaret. I vendosur ne mes te Emirateve te Bashkuara Arabe, Arabise Saudite dhe Jemenit, Omani cilesohet si nje destinacion i pasur me histori dhe peizazhe te mrekullueshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist