OKB nxjerr raportin/Ja dëmi financiar që pandemia shkaktoi në turizëm

Written by on 30/06/2021

Ndonëse pandemia ende nuk konsiderohet e përfunduar dhe teksa bota është në alarm për valën e tretë nga varianti Delta, OKB ka bërë një përllogaritje për dëmin e Covid-19 në turizëm. Shifrat shqetësuese tregojnë se ndikimi i pandemisë në këtë fushë tejkalon dëmin financiar prej 4 miliardë dollarësh.

Ekspertët thonë se për të rikuperuar këtë minus në industrinë turistike mund të nevojiten edhe 3 vite të tjera. Sipas tyre, nëse vaksinimet dhe udhëtimet nuk do të ecin me ritme të mira, kthimi në normalitet do të marrë edhe më shumë kohë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist