OBSH/ Të vaksinohen me tre doza personat më të rrezikuar nga virusi!

Written by on 31/08/2021

Zyra europiane e Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka deklaruar se shkalla e trasmetimit të Covid-19 në të gjithë Europën është tejet e lartë dhe shqëtësuese. Për këtë arsye ata vijojnë të bëjnë thirrje për vaksinim ndërsa Drejtori Rajonal I OBSH për Europën, Hans Kluge rekomandoi që europianëve më të rrezikuar t’u jepet një dozë përforcuese e vaksinës.

Sigurisht, sipas tij pa lënë mënjanë vaksinimin masiv tek ata persona që ende nuk kanë marrë dozën e parë ose të dytë të vaksinës. Mirëpo, më përfundimin e verës ai ka vënë re një rritje të shtuar me gati 10% të rasteve të infektimeve me Covid-19.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist