Numri i turisteve kineze rritet me 64% kete vit!

Written by on 23/11/2018

Numri i turisteve kineze  ne Shqiperi vitin e fundit u rrit 64% ne krahasim me nje vit me pare. Deklaraten e beri ambasadorja e Republikes Popullore te Kines, Jiang Yu ne nje takim me Kryetarin e Kuvendit ne vendin tone. Ambasadorja nenvizoi se te dy vendet kane nenshkruar 28 marreveshje bashkepunimi ne 17 fusha. Nderkohe Kryetari i Kuvendit falenderoi ambasadoren per misionin e saj te suksesshem ne Tirane dhe theksoi se bashkepunimi do te vazhdoje me tej per te terhequr investime per projektet tona ne energji dhe infrastrukturen rrugore, detare dhe hekurudhore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist