Numri i pasagjerëve në aeroportet amerikane po rritet ndjeshëm

Written by on 02/06/2021

Sipas të dhënave nga Agjencia e Sigurisë së Transportit, javën që lamë pas, aeroportet në SHBA regjistruan trafikun e tyre më të lartë ajror që nga fillimi i pandemisë. Fushata e vaksinimit dhe rënia e numrit të infeksioneve janë dy faktorët që po ndikojnë ndjeshëm në rimëkëmbjen e fluturimeve.

Konkretisht numri i pasagjerëve në aeroportet amerikane po i tejkalon 1 milionë çdo ditë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background