Numri i kartave SIM kalon numrin e banoreve ne Toke

Written by on 21/09/2018

 

Nje raporti i fundit i Ericsson Mobility vlereson se ne pese vitet e ardhshme, numri i kartave SIM do te shkoje rreth 9 miliarde karta aktive. Kartat SIM mbushen 27 vjeç dhe tashme numri i tyre eshte me i madh se njerezit qe jetojne ne te gjithe planetin. Sipas raportit per mobilitetin, aktualisht ne bote numerohen 7,8 miliarde SIM. Rritja duket se nuk do te ndalet, perkundrazi ne pak vite do te pershpejtohet me teknologjine 5G. Ne raport shkruhet nder te tjera se gjate ketij viti  jane shitur 345 milione celulare, nga te cilet 15% nuk jane smartphone.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist