Nuk vonohet Gjermania, pas përmbytjeve nis punën për dëmshpërblimet!

Written by on 21/07/2021

Gjermania nuk dëshiron të humbasë kohë dhe ka filluar menjëherë nga dëmshpërblimet për familjet e dëmtuara nga përmbytjet katastrofike.  Shtetet perëndimore të Rheinit të North Westfalen dhe Rheinland-Pfalz janë më të prekurat nga kjo tragjedi. Deri më tani shuma totale e dëmeve është përllogaritur në 400 milionë euro.

Një plan rindërtimi pritet të shpaloset nga qeveria në javët në vijim./radiotravel.al


Current track

Title

Artist

Background