Nuk na ndahen Suedezët! Ja 7 vendet për të mos u humbur në Shqipëri

Written by on 25/07/2018

Nuk na ndahen Suedezët! Ja 7 vendet për të mos u humbur në Shqipëri

 

Një tjetër media e huaj në këtë fund korriku i kushton një reportazh të gjatë Shqipërisë duke i promovuar bukuritë natyrore e kulturore te vendit tonë. Media suedeze expressen.se, ka listuar 7 vendet qe sduhet te humbasë asnjë turist që viziton Shqipërinë. Vija bregdetare e gjatë, ujërat e kristaltë përgjatë rivierës së detit Jon dhe klima e këndshme mesdhetare, janë arsyet kryesore që shumë turiste vizitojnë Shqipërinë, shkruan media suedeze expressen.se. Si vende që duhet të vizitohen patjetër përmenden Bunk’art në Tiranë, Dhërmiu dhe Himara, Saranda me Ksamilin, Durrësi, Kruja historike, Vlora drejt Llogarasë si dhe në fund, Gjirokastra si qytet i UNESCO-s.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist