Nuk ka rëndësi nga vjen/Nëse je vaksinuar, në Gjermani i ke dyert e hapura!

Written by on 23/07/2021

Autoritetet gjermane kanë zbuluar se po planifikojnë lehtësimin e kufizimeve për udhëtarët plotësisht të vaksinuar. Kjo do të vlejë edhe për ata që vijnë nga destinacione si Botsvana, Brazil, Mozambik, Afrika e Jugut, Uruguaj, Zambia dhe Zimbabve. Në përputhje me njoftimin e bërë rishtas, udhëtarëve nga një prej vendeve të përmendura më herët, së shpejti nuk do t’u kërkohet më të vetë-izolohen për 14 ditë.

Aktualisht në mënyrë që të lejohet hyrja në Gjermani, të gjithë udhëtarët duhet të imunizohen me një nga vaksinat e miratuar nga Agjencia Evropiane e Barnave./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background