Nuk je vaksinuar, por do të shkosh në Bruksel? Ja çfarë duhet të dish

Written by on 14/09/2021

Brukseli ka vendosur të forcojë kufizimet e hyrjes për udhëtarët që vijnë nga zonat e kuqe. Bazuar në një njoftim për shtyp të lëshuar nga autoritetet belge, udhëtarët që nuk janë vaksinuar dhe që vijnë nga një vend i listës së kuqe duhet të ndjekin një kërkesë të detyrueshme dhjetë ditore të karantinës dhe të bëjnë një test COVID-19.

Ekziston një mundësi për të shkurtuar periudhën e izolimit nëse një rezultat negativ i testit paraqitet në ditën e shtatë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background