Norvegjia shenon sukses ne turizem kete vit!

Written by on 24/11/2018

Ky vit po mbyllet mire sa i takon turizmit ne Norvegji. Muajt me shifrat me pozitive te turisteve kane qene qershori , korriku dhe gushti. Te dhenat e entit turistik norvegjez tregojne se ka pasur nje rritje me 20% te numrit te turisteve te huaj ne destinacionet norvegjeze ne krahasim me vitin 2017. Nderkohe edhe per sezonin dimeror priten rekord turistesh qe jane te interesuar kryesisht per te pare auroren e veriut dhe per tu bere pjese e sporteve dimerore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist