Norvegjia dhe Franca rivendosin kontrollet për shkak të shpërthimit të koronavirusit

Written by on 21/09/2021

Disa vende evropiane kanë rifilluar kontrollin e kufirit dhe kanë zgjeruar kufizimet për shkak të shqetësimit të koronavirusit, sulmeve terroriste ka njoftuar Komisioni Evropian.

Kontrollet aktuale kufitare të vendosura për të ndaluar përhapjen e koronavirusit përfshijnë Norvegjinë, masa e së cilës do të mbetet efektive deri më 7 tetor dhe Francën, e cila u prezantua nga 1 maji deri më 31 tetor./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background