Nju Jorku gati për rimëkëmbje ekonomike! Miliona dollarë në mbështetje të turizmit

Written by on 09/11/2021

Nju Jorku do të shpenzojë qindra miliona dollarë për të ndihmuar sektorin e turizmit të goditur nga pandemia në rimëkëmbjen ekonomike. “E vetmja mënyrë se si mund të themi që Nju Jorku është rikthyer, është kur të kthehet edhe industria e turizmit. Unë besoj se ato janë të ndërlidhura – suksesi ynë si shtet dhe suksesi i kësaj industrie”, u shpreh guvernatorja Kathy Hochul. Përpjekja përfshin një fond prej 100 milionë dollarësh për punonjësit e turizmit, të cilët ende nuk kanë parë plotësisht të ardhurat e tyre të rikuperohen.

Në fillim të pandemisë New York shkurtoi 2 milionë vende pune në sektorin e turizmit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist