Njihuni me personin më të ri në botë që ka vizituar çdo cep të botës!

Written by on 17/09/2021

Lexie Alford, mban titullin si personi më i ri në botë, e cila ka vizituar cdo cep të globit edhe pse ishte vetëm 21 vjeç.

‘’Fillova të udhëtoja kur isha vërtet e re sepse nëna ime ka një agjenci udhëtimesh, një biznes që ajo e filloi kur ishte vetëm 19 vjeç. Duke u rritur, ajo gjithmonë merrte me vete që të eksploroja me të vende të ndryshme, gjë që ishte vërtet interesante.Kjo mënyrë jetese nënkupton që kur isha 18 vjeç unë të kisha udhëtuar tashmë në rreth 70 vende.’’

Ky stil jetese, tani pas tre vitesh për, e bën Lexie Alford, edhe më të apasionuar pas zbulimit të vendeve dhe kulturave të reja.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background