Njihuni me ciftin me te vjeter ne bote!

Written by on 05/09/2018

 

Masao Matsumoto, 108 vjeç, dhe bashkeshortja e tij Miyako Matsumoto, 100, tani mbajne rekordin boteror te Guinness per te qene çifti me i vjeter ne bote.Ata ndajne nje moshe te kombinuar prej mbi 208 vjetesh. Çifti banon ne Japoni dhe jane martuar qe nga 20 tetori i vitit 1937.Se bashku kane pese femije, te gjitha vajza dhe 13 niper e mbesa.Rekordi i tyre eshte konfirmuar nga Rekordet Boterore te Guinness.Masao dhe Miyako kane arritur qe te kene nje martese te sukseshme prej 80 vitesh.Matsumotos nuk arriten kurre qe te benin nje dasme pasi Japonia hyri ne lufte dhe Masao u dergua jashte shtetit si nje ushtar.Por kjo nuk ishte pengese per te patur nje familje te madhe.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist