Një vit pas pandemisë, Italia futet sërish në bllokim kombëtar!

Written by on 13/03/2021

Nga e hëna pjesa më e madhe e dyqaneve, restoranteve dhe shkollave në Itali do të mbyllen. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Mario Draghi pasi pohoi për një valë të re të shpërthimit të koronavirusit.

Bce: l'ultima di Mario Draghi: "Ho cercato di rispettare il mandato nel  modo migliore" - la Repubblica

Gjatë periudhës së Pashkëve nga data 3 deri më 5 prill, Italia do të ketë një mbyllje totale ndërkohë që shumë prej rajoneve të saj do të futen në zonën e kuqe./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist