Nje uragan i kategorise 3 rrezikon ishujt e Hawait

Written by on 21/08/2018

 

Nje uragan i kategorise 3, nga niveli maksimal 5 po orientohet drejt Hawait dhe mund te perfshije disa ishuj te arkipelagut amerikan ne ditet ne vijim. Paralajmerimin e dha Qendra e Uraganeve te Paqesorit. ”Uragani ”Lane” mund te jete nje kercenim per disa ishuj te Hawait kete jave’’. Nese konfirmohet parashikimi i tanishem i trajektores, nje vigjilence per stuhine tropikale apo per uraganin mund te vendoset per rajonet e Hawait. ”Lane” po avancon me nje shpejtesi 22 kilometra ne ore, me erera me nje intensitet mesatar deri ne 205 kilometra ne ore.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist