Nje sezon rekord per Italine

Written by on 08/09/2018

 

Nje sezon turistik rekord per italine kete vit. Konfirmimin e dha Enti i Turizmi ne Itali qe ka treguar se suksesi ne turizem ka kontribuar edhe ne rritjen e numrit te vendeve te punes ne vend. Keto te fundit madje jane rritur me 4.3% me shume nga viti i kaluar ne sektorin turistik. Hotelet dhe restorante kane qene perfituesit me te medhenje te ketij sezoni me nje norme prenotimi mbi 70% kryesisht ne zonat jugore. Nderkohe numri i turisteve nga qershori ne gusht ne Itali ka pasur nje rritje me 5.2% me shume nga nje vit me pare.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist