Nje qytet estonez zgjedh kanabisin si simbol te ri te flamurit!

Written by on 19/05/2018

Nje qytet ne Estoni zgjodhi gjethen e kanabisit si simbolin e tij te ri, pas nje referendumi te zhvilluar “online”.Zgjedhja duket mjaft e gjetur, pasi Kanepi, nje qytet dhe rajon ne juglindje te vendit, e merr emrin nga fjala estoneze per marijuanen, qe eshte pikerisht “kanep”. Banoret e zones kane kultivuar tradicionalisht marijuanen dhe kerpin per mallra si veshje, vaj apo litare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist