Nje kompani e re ajrore nis fluturimet nga data 1 Maj!

Written by on 02/04/2019

Kompania ajrore ekonomike FlyArystan, pjese e kompanise ajrore euroaziatike te Kazakistanit Air Astana Group, po pergatitet te nise fluturimet ne daten 1 maj dhe Itinerari inagurues do te behet nga Aeroporti Nderkombetar Almati ne nje fluturim direkt drejt qytetit Taraz. FlyArystan do te operoje fillimisht me 4 avione Airbus A320 me nje kapacitet prej 180 vendesh dhe ne vitin 2022 parashikohet qe flota te arrije minimalisht deri ne 15 avione.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist