Nis Viti i Ri Shkollor, 32 mije nxenes nisin klasen e pare!

Written by on 17/09/2018

Nis sot Viti i Ri Shkollor 2018- 2019! 480 mije nxenes pritet te ulen sot ne bankat e shkolles, nderkohe qe nga te dhenat e Ministrise se Arsimit rezulton se rreth 32 mije nxenes sot nisin klasen e pare. Ky vit shkollor do te kete dy risi ne arsimin parauniversitar: Ndalimin e celulareve dhe librat falas. Dita e pare e shkolles sjell gjithmone trafik te renduar ne kryeqytet. Ndaj, per kete arsye, Policia Rrugore ka bere apel per kujdes per te gjithe drejtuesit e mjeteve.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist