Nis ne Helsinki Matka Nordi Travel

Written by on 17/01/2019

Nis ne Helsinki Matka Nordi Travel

Ka nisur sot ne Helsinki te Finlandes Panairi me i rendesishme i industrise se
turizmit per vendet nordike, Matka Nordik Travel. Ne kete edicion te panairit do te
jene prezente mbi 400 kompani turistike nga dhjetra vende te botes, perfshire edhe
Shqiperine qe do te njihen me produktin turistik te vendeve te Europes Veriore. Ky
rajon eshte dhe nder ata qe emetojne me shume turiste ne kontinent dhe jo
vetem.Vitin e kaluar numri i turisteve nga Europa Veriore ne Shqiperi pati rritje
me 20% me shume nga viti 2017. Per kete arsye edhe takimet konferencat dhe
preznatimet ne kete event do te jene me rendesi per biznezet pjesmarrese. Panairi
do te vijoje deri ne date 20 janar.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist