Nis fluksi ne piken e Morines, pushuesit nga Kosova zgjedhin bregdetin shqiptar!

Written by on 28/04/2018

Nis fluksi ne piken e Morines, pushuesit nga Kosova zgjedhin bregdetin shqiptar!

Sezoni turistik ka nisur para kohe dhe kjo duket nga fluksi i hyrjeve ne piken kufitare te Morines. Qytetare te shumte nga Kosova i jane drejtuar Shqiperise dhe kryesisht bregdetit qe mbetet nje prej destinacionave kryesore per te kaluar fundjaven. Aktualisht po punohet me kater sportele por kosovaret qe hyjne ne Shqiperi ankohen per sherbimin dhe kerkojne te marrin masa per lehtesimin e levizjes per sezonin turistik. Mbi 700 automjete te vogla kane hyre deri tani, ndersa edhe autobuset jane ne nje numer te konsiderueshem. Per shkak te temperaturave te larta fluksi pritet te rritet te shtune dhe te diele.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist